Ramazan Pidesi Kaç Para Olacak

0
901

Ramazan Pidesi Kaç Para Olacak

 

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, basın toplantısında ramazan pidesinin fiyatını duyurdu.

Mübarek Ramazan ayında müminler için farz kılınan orucumuzu açmak için ilk sarıldığımız şey sıcacık pide olur. 11 aylık hasretin sonunda kavuşacağımız Ramazan pidesinin bu yılki satış fiyatı belli oldu. Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, basın toplantısında ramazan pidesinin fiyatını duyurdu

Geçen sene kilogramı 6,66 lira olan ramazan pidesinin fiyatı bu sene 8 fiyat artışı ile 7,2 lira olarak belirlendi. Ankara ve İstanbul satış fiyatı geçen sene 300 gramı 2 lira şeklindeyken, bu yıl 275 gramı 2 liradan satılacak. İzmir’de ise 275 gramı 2 liradan satışa sunulacak.

RAMAZAN NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Bu yıl 16 Mayıs Çarşamba gününe denk gelen Ramazan’ın ilk günü İstanbul’daki vatandaşlarımız 03:32’de ilk oruçlarına niyet edecekler ve 20:26 saatinde ise oruçlarını açarak iftarlarını eda edecekler. Bu sene iftar vakitleri kısalmayacak, geçen yılda olduğu gibi birer dakika uzayacak. İstanbullular son oruçlarını da 20:48’de açacaklar.

2018 FİTRE MİKTARI BELLİ OLDU!

Diyanet tarafından belirlenen fitre fiyatları geçen sene 16 TL idi. 2018 yılı Ramazan ayı için belirlenen fitre miktarı ise 19 TL oldu. Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı Din İşleri Yüksek Kurulu, bu yılki Fitre’yi belirlerken bir kişinin asgari geçim tutarını hesapladı. Buna göre 2018 yılı Fitre tutarı 19 TL olarak belirlendi. Asgari olarak belirlenen miktarın üzerinde fitre verilebileceği ifade edildi.

Kaynak: Haber7

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.