İstanbul Tzortzis İle Buluşmaya Hazırlanıyor

0
914

İstanbul Tzortzis İle Buluşmaya Hazırlanıyor

hamzaderfre

İngiltere’de bulunan iERA(İslami Eğitim ve Araştırma Akademisi) isimli kuruluş “Dünya Davet Görevi” başlığında bir kampanya başlattı. Bu kapsamda 20 Ağustos’ta Türkiye’de düzenlenecek programa Hamza Tzortzis katılacak.

20 Ağustos 2016 tarihinde, Rio Olimpiyatlarıyla birlikte eş zamanlı olarak, merkezi İngiltere’de bulunan iERA(İslami Eğitim ve Araştırma Akademisi) isimli kuruluş “World Dawah Mission” – “Dünya Davet Görevi” başlığında bir kampanya başlattı. Bu kampanya çerçevesinde dünyadaki bütün ülkelerde (204 ülke), belirtilen tarihte insanlar İslam’ın muhabbet, barış ve selamet üzere olan mesajını tebliğ edecekler.
Projenin Türkiye ayağını ise internet üzerinde etkin olan Mekteb-i Suffa Derneği yürütüyor. Projenin gerçekleştirileceği adres ise İstanbul olacak.
iERA’nın önde gelen ve dünyaca tanınan eğitimcilerinden Hamza Tzortzis de Istanbul’a gelip buradaki faaliyete vereceği eğitim ile katkı sağlayacak, öncülük edecek.
Verilen eğitimin ardından İstanbul’un dört bir yanına dağılarak insanlara tebliğ edilecek.
Kuruluşun kampanya ile hedefi, Rio de Janerio’nun yanında bu faaliyetin ana merkezlerinden birinin Türkiye olması. Aynı zamanda Türkiye’deki turizm hareketliliğinin sekteye uğramış görüntüsünün de kırılması da amaçlanıyor.
Program ile ilgili detaylı bilgi için:
fissiontr
müslimport web sayfasından alıntılanmıştır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.