Camilerde Yeni Uygulama Başlıyor

0
484
Camilerde Yeni Uygulama Başlıyor

Camilerde Yeni Uygulama Başlıyor

[quote bcolor=”#81d742″]Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından başlatılan yeni bir uygulama ile engelli vatandaşların akülü araçları camilerde şarj edilebilecek.[/quote]

Şarj dolum üniteleri, Ankara’da Ahmet Hamdi Akseki ve Hacı Bayram camilerinde, İstanbul’da Sultanahmet, Fatih ve Ataşehir Mimar Sinan camilerinde, İzmir’de Konak Camisi’nde, Bursa’da Emir Sultan ve Ulu Camisi’nde, Kayseri’de Hacı Mehmet Özkan Camisi’nde, Samsun’da Büyük Camisi’nde, Gaziantep’te Alabey Camisi’nde ve Diyarbakır’da Berat Camisi’nde kurulacak.

DİNİ BİLGİLERE ERİŞİLECEK

Her ünitede, üç akülü araç birden şarj edilebilecek. Ünitelerde, dini bilgilerin de olduğu dijital bir sistem bulunacak. Vatandaşlar araçlarını şarj ettikleri sırada dijital ekrandan Kuran-ı Kerim okuyabilecek ya da dinleyebilecek; Kuran meali, hadis, fıkıh gibi dini bilgilere ulaşabilecek. Ünitelerde, çocuklar için hikâye ve masallar olacak. İçerikler, işaret diliyle de vatandaşlara iletilecek. Sesli ve işaret diliyle yön ve mekân tarifleri, kurum ve kuruluşlara kolay erişim sağlayan navigasyon özelliği de bulunacak.

Kaynak: Habertürk islam ve ihsan

İlginizi Çekebilir : Asım Bin Sabit (r.a.) Kimdir?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.